Naviterier pomáhá zvládat složité situace ve městě

S aplikací mohou nevidomí sami chodit po Praze. Kde by jinak potřebovali pomoc druhých, tam jim popíše trasu nebo řekne, co je okolo. Díky tomu se hned zorientují a ví, kudy kam. Oproti běžným navigacím pracuje Naviterier s významnými body, jako jsou sklony chodníku, tvary rohů a výklenky budov, typy přechodů nebo provoz aut a tramvají. Navíc je napojený na Navigační centrum SONS, které pomůže i v nejkrizovějších chvílích.

Odbočka na náš web

Tihle už se v Praze neztratí

Mami, že ty se na nás koukáš!

Ráchel s Kubou spojuje hudba. Ona vystudovala hru na klavír a zpěv, on hraje na saxofon a flétnu. A taky spolu chodí. Jak by vypadalo jejich první rande bez Naviteriera? Oba by až ke stolku v kavárně musela doprovodit maminka, protože by těžko hledali cestu nebo správný vchod. Chtěli byste mít u první pusy doprovod?

Ručně malovaný ilustrační obrázek

Mám na dnešní schůzku přijít jinam? Ok, zítra jsem tam!

Marie je nevidomou influencerkou. Píše pro inspirante.cz, navštěvuje osamělé seniory v projektu Návštěvy POTMĚ a na svém Facebooku Zá-zrak informuje o životě bez zraku. Její diář bývá plný. Když jí ale někdo na poslední chvíli změní místo schůzky, má jen dvě možnosti – buď ji odložit, aby nastudovala trasu, nebo zapnout Naviteriera a vyrazit. Co byste radši udělali vy?

Ručně malovaný ilustrační obrázek

Kde jste kdo? Je tohle vůbec Praha?

Vláďa je prima kluk, který část života prožil jako vidící. Hodně cestuje, zajímá se o historii a je s ním radost jít večer posedět. Někdy ho ale kamarádi vezmou do míst, která nezná. Pak musí někoho z nich požádat o doprovod, když chce domů. Co když ale doprovod trochu přebral? Věřili byste mu, že vás nenechá na půli cesty? S Naviterierem se Vláďa prostě zvedne a jde. Jako vy.

Ručně malovaný ilustrační obrázek

Promiň, letos jsem dárky nestihla. :(

Monika žije v Příbrami, ale často dojíždí do Prahy. Praha je hlučná, všichni spěchají a často neuhnou z cesty. A teď si to představte před Vánoci. Když chce Monika nakoupit dárky, musí někoho poprosit o doprovod, protože čekat, že vám něco padne do oka, když nevidíte, nepřipadá v úvahu. Před svátky se ale všichni vymlouvají a když už se někdo obětuje, dá to najevo. Radši než s otráveným doprovodem tak vyráží s Naviterierem.

Do cíle naší cesty chybí jen pár kroků

Pomoct je opravdu jednoduché. Vám už starý iPhone službu neudělá, nevidomým ano – a jakou! Díky němu získají nezávislost a možnost prožívat plnohodnotný společenský život. Vložte iPhone do zalepené obálky nadepsané heslem „Daruj iPhone“ a doneste do jakékoli pobočky 5asec, Bel&Blanc nebo iStyle.

My na telefon nainstalujeme Naviteriera předplaceného na jeden rok a zařídíme předání.

Rádi byste darovací certifikát? Napište nám na info@naviterier.cz.

Děkujeme, vážíme si toho!